ÜLKE BİLGİLERİ

Avustralya

Başkent: Canberra

Ulusal Dil: İngilizce

Yönetim Biçimi: Federal Monarşi

Nüfus:  24.717.582

Para Birimi: Avustralya Doları

Telefon Kodu: +61

Avustralya, güney yarım kürede yer alan bir ada ülkesidir. Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında bulunur. Okyanusya kıtasında bulunur ve kıtanın çok büyük bir bölümünü kaplar. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda'dır. Hiçbir ülkeyle kara sınırı yoktur. Başkenti Canberra, en büyük şehri ise Sydney'dir.

Yüksek standartta sunulan eğitim kalitesi, uluslararası geçerliliği olan diplomalar, okurken öğrencilere tanınan haftada 20 saat ve master öğrencilerinin eşlerine tanınan tüm gün çalışma izni, bir çok uluslararası öğrenci için Avustralya’da eğitim görmeyi cazip kılan noktaların başında geliyor. Bu nedenle her yıl 200 bini aşkın uluslar arası öğrenci Avustralya’da eğitim görmektedir.

  • Avustralya’da bulunan 38 devlet üniversitesinin 15’inin dünyanın en iyi ilk 200 üniversitesi arasındadır.
  • Avustralya’nın en gözde şehirlerinden Melbourne ve Sydney, dünyanın en yaşanılır ilk 10 şehri arasında yer almaktadır.
  • Avustralya’da 2 yıllık eğtimini tamamlayan ve belli kriterleri sağlayan öğrencilere göçmenlik hakkı tanınmaktadır.
  • Avustralya’da eğitim gören öğrencilere haftada 20 saat, master öğrencilerinin eşlerine ise tüm gün çalışma izni verilmektedir.