ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ VE REFERANSLAR

EDA ŞEN / SAN DIEGO

 

Yurtdışında yüksek lisans yapmak için yurtdışı danışmanlıklarının birçoğunu gezdim ve tam pes etmek üzereyken kafamı kaldırdım ve OMEGA’yı görünce bir de buraya uğramak istedim. Ben yüksek lisanstan bahsederken onlar beni öncelikle bir dil eğitimi görmek, değerlendirme yapmak için gitmemi tavsiye ettiler. Bu süre içinde aklımda Amerika ve İngiltere vardı ama bu fırsatı en iyi Amerika'da yapabiliriz diye düşündük. Karar verildi ve ben San Diego yolculuğuna hazırlanmaya başladım. Bilemezdim sürprizlerle dolu olacağını:) Bütün her şeyim hazırdı ve gün geldi büyük korku ve heyecanla daha önce yurtdışı deneyimi olmayan biri olarak Amerika'ya gidiyordum(3 aktarma olarak). Uzun süren bir yolculuktan sonra San Diego’ya varmıştım. Chicago’da yaşadığım aksaklıkla uçağı kaçırıp San Diego’ya bir sonraki uçakla gitmeme rağmen vardığımda havaalanından transferimi yapacak kişiyi orda görünce çok mutlu oldum. Arabaya binip eve gittik.


Hostmother'ımı ve benim için yanına çağırdığı Türk kızını görünce daha da çok sevindim. Beni çok ama çok güzel karşıladı ve elinden gelen her şeyi yaptı. Ertesi gün valizimi aldık. Bunlar gitmeden önceki anılarımdı ve şimdi mükemmel ötesi güzel günler yaşadığım San Diego günlerinden bahsedecek olursam; ilk gün dil sıkıntısını çok yaşadım kimse ile konuşmak istemedim hep kafamı çevirip cevap vermedim ama iki gün sonra alıştım ve az bir İngilizce ile hiç susmadan hep konuştum. Yeni tanıştığım insanlarla otobüste, barda her yerde sohbet ettim. Günden güne iyi oluyordum.

Orada insanlar çok samimi Amerika'nın diğer bölgelerindeki insanlardan bile farklı onlar. Bütün sıcaklıklarıyla her gün başka insanlar tanıdım. EC School özellikle çok güzeldi hocalarım, orada çalışanlar herkes harikaydı. Başka yerlere de gittim ama San Diego bir başkaydı. Beni yeni gelen öğrencilere kızım diye tanıtan, hoşlandığım çocuğu gösterdiğimde bu sana hiç uygun değil çapkın duruyor diyen ayrılırken hıçkırıklara boğulduğum baba gibi hocam bile vardı. İşte bu kadar mükemmel insanlar var orada. Gittiğinize hiç pişman olmayacağınız bir yer olduğuna garanti verebileceğim bir yer. Eğlenirken öğrenmek ve mutlu olmak istiyorsanız gideceğiniz adres bana göre San Diego! Son olarak bana bu güzel fırsatı yaratan Omega Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlığı’na sonsuz teşekkürler. Benim için çok güzel bir tecrübe oldu her ne kadar gelince büyük depresyona girsem de... :)

 

Öğrencimizin San Diego'da eğitim aldığı okul hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

 

EDA ŞEN / SAN DIEGO