ÜLKE BİLGİLERİ

Sliema

Malta ülkesinin İngilizce dil eğitimi konusunda en çok tercih edilen ve en popüler olan şehirlerinin başında ise sliema şehri gelmektedir. Sliema olarak bilinen şehir Malta ülkesinin kuzeydoğusunda yer alan bir şehirdir. Büyüleyici güzellikte kumsallara sahip olduğunu ifade edebiliriz. Ilık bir iklime de sahiptir ve bu durum dil eğitiminde sizlere önemli avantajlar sağlar. Aynı zamanda çok fazla kalabalık olmaması nedeniyle de her zaman rahat ve huzurlu bir şehir olarak da bilinir.

Tüm bunların yanında sliema şehri canlı gece hayatı ile de meşhur olan bir şehir olarak bilinir. Hatta Avrupa’nın en güzel gece hayatının bu küçük asma şirin şehirde olduğu bile söylenebilir. Büyüleyici bir şehir olmasına rağmen aynı zamanda iyi bir yemek ve muhteşem alışveriş keyfi içinde çok bir seçenek olarak ön plana çıkar. Mesleki İngilizce olarak, iş İngilizcesi olarak veya gündelik hayatta kullandığınız İngilizce olarak en iyi eğitimi bu şehirde almanız mümkündür. Ülkemizden de hemen her dönemde birçok kişi bu ülkede ve Sliema şehrinde dil eğitimi almak için giderler. Özellikle de yaz dönemlerinde tercih edilir. Bunun sebebi hem tatil yapılabilmesi, hem de okulların olmaması nedeniyle en uygun zaman olmasından dolayıdır. Birçok ünlü mağaza ve alışveriş yerine de ev sahipliği yaptığı bilinir. Bununla birlikte sliema şehri nüfus olarak sadece 50.000 kişiden oluşur. Ancak özellikle de yaz aylarında bu nüfusun neredeyse 2-3 katına çıktığı da bilinir. Bu durumda bizlere, turistik açıdan da zengin bir şehir olduğunu gösterir. Ayrıca çok eski bir tarihe sahip olmasından dolayı, şehrin hemen yerinde tarihi eserler ve yapılar görmeniz söz konusudur. Son derece kaliteli bir dil eğitimi için en iyi seçeneklerden birisidir.

Sliema Ulaşım

Şehirde yer alan eski yapım sarı otobüsler şehrin simgesi olmuş. Şehirler arasında yapacağınız yolculukları bu otobüslerle yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise bisikletler. Farklı noktalardan kiralayabileceğiniz bu bisikletler ile özgürce şehri gezebilir, sıcak iklimin tadını çıkabilirsiniz. Şehir merkezi ile adalar arasında ise vapur hattı hizmet veriyor. Sık aralıklarla kalkan vapurlar ile birçok adaya yolculuk yapabilirsiniz.