ÜLKE BİLGİLERİ

Amboise

Dünyaca ünlü Loire kaleleri, üzüm bağları ve saf Fransızcasıyla ünlü Amboise, 2000 yılında UNESCO Dünya Mirası sit alanı olarak sınıflandırılmış bir bölge olan Touraine’de yer almaktadır. Touraine bölgesinin baş tacı olan bu güzel kasaba Amboise Loire nehri boyunca uzanır ve hoş kafe teraslarıyla, sokak eğlencesiyle ünlüdür. Amboise, muhteşem küçük şehir. Amboise, Dünyaca ünlü Loire kaleleri ve bağlara düzenlenen geziler için ideal başlangıç noktasıdır. Mick Jagger’in ikinci evi olarak Amboise’i seçmesi bir tesadüf değil. Ulaşım çok rahattır. Bölge insanları oldukça keyifli ve barışcıl insanlardan oluşur. Yabancı Turistlerin sayısı da oldukça fazladır. Çok renkli bir eğitim süreci geçirebilirisiniz. Şehrin belki de kaçırmamanız gereken en önemli renkli anları kesinlikle sokak eğlenceleridir. Paris'ten yalnızca 1 saat uzaklıkta, gerçek Fransız kültürünü Amboise 'de keşfedin. Genellikler sıcak ve ılıman bir iklim hâkimdir ancak belirgin yağış görülmektedir. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Yıllık ortalama sıcaklığı 11,5 °C'dir.

Clos Luce Manor: Leonardo da Vinci'nin yaşadığı, öldüğü ev. Müzeye dönüştürülen evde ressamın birçok icadı sergileniyor. Bazı maketler orijinal. Leonardo'nun atölyesi, mutfağı, yaşadığı oda görülebiliyor. Muhteşem bir bahçesi var.

Château d’Amboise: Şatonun suya yansıması hem gündüz hem de gece çok güzel. Yapı 15’inci yüzyılda kraliyet ailesinin konutlarından biriymiş.