ÜLKE BİLGİLERİ

Mendoza

Arjantin’in batı kesiminde bulunan bir şehirdir. Bu şehir yine aynı adlı bölgenin merkezi durumundadır. Ayrıca, Mendoza ülkenin dördüncü büyük metropolitan alanıdır. Şehir için en önemli endüstri dalları şarap yapımı ve zeytinyağı üretimidir. Mendoza; latin rüzgarını buram buram hissedeceğiniz bir Güney Amerika kenti. Enerjisi, değişimi, geçmiş yüzleri, yenilenen hayatlarıyla bir Güney Amerika masalı ve bu masalın içerisinde şarap üretimi ile kendine büyük bir yer bulan başkahramanı Mendoza. Ülkenin batısında yer alan Mendoza, bağları ve şarap evleriyle size yeni uygarlığın kapılarını açıyor.

Su havuzu, yemyeşil bahçeleri ile dikkat çeken Plaza de Independencia'da sokak sanatçılarını, yürüyüş yapan halkı görmeli, Historical Center'ı büyük bir dikkatle dolaşmalısınız. Plaza Pedro del Castillo'nın çevrelediği tarihi merkezde Museo Fundacional'ı ziyaret etmek bu tarihi turu tamamlamak demek.

Mendoza da Görülmesi Gerekenler Yerler

Mendoza şarap bağları, Plaza de Independencia, Parque General San Martin, Museo Fundacional, Plaza España.

  • Mendoza'da Plaza de Independencia'ya gitmelisiniz. Su havuzu, yemyeşil bahçeleri ile dikkat çeken meydanda sokak sanatçılarını, yürüyüş yapan halkı görebilirsiniz.
  • Kentin düzeni hakkında fikir edinmek için Mendoza'nın diğer 4 meydanını dolaşmalısınız: Plaza San Martin Plaza Chile Plaza İtalia; yemyeşil peyzajı ile içinizi açan Plaza España!
  • Şehrin batı yakasında yer alan Parque General San Martin; içerisinde yer alan hayvanat bahçesi, üniversitesi, stadyumu ile büyülüyor. Park içerisinde yer alan büyük gölde su sporları aktiviteleri yapan Arjantinlileri görebilirsiniz.
  • Mendoza'da ziyaret edebileceğiniz bir diğer adres; Historical Center. Plaza Pedro del Castillo'nın çevrelediği tarihi merkezde Museo Fundacional'ı da ziyaret edebilirsiniz.