PROGRAMLAR

Plymouth

En önemli liman kentlerinden birisidir. Nüfusu yaklaşık 250.000 civarındadır. Birleşik Krallık'a ait donanma üssü bulunmaktadır. İngiltere'deki dinsel durumdan hoşlanmayan Puritenleri Amerika'ya taşımak için yola çıkan Mayflower gemisi ilk Plymouth limanından kalkmıştır ve şehrin dört bir yanında Mayflower ismine sıkça rastlanır. İkinci Dünya Savaşı sırasında, Almanya'nın büyük hava saldırıları sonucu yerle bir olan şehir, savaştan sonra tekrar inşa edilmiştir. İngilizce dil eğitimi için yaz ayları boyunca dünyanın dört bir yanında öğrenci gelir. En büyük göçmen grupları Polonyalılar, Çekler ve Kıbrıslı Rumlar'dır. Uluslararası bir havalimanı bulunmayan şehirde sadece iç hat uçuşları için kullanılan küçük bir havalimanı vardır. Yapılan uluslararası uçuşlar sadece İrlanda'ya gerçekleşmektedir. Şehrin ülkeyle olan bağlantıları otoyollar ve hızlı tren ağlarıdır. Ayrıca Fransa ve İspanya'ya feribot seferleri düzenlenmektedir. Bir boğaz içine kurulu olan Plymouth şehri, Tamar Köprüsü ile Cornwall eyaletine bağlanmaktadır.

İklim

Plymouth şehrinde sıcak ve ılıman iklimle birlikte belirgin yağış görülmektedir. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Köppen-Geiger iklim sınıflandırmasına göre Cfb olarak adlandırılabilir. Plymouth ilinin yıllık ortalama sıcaklığı 10.6'dır. Yıllık ortalama yağış miktarı: 980 mm. 16.2 sıcaklıkla Temmuz yılın en sıcak ayıdır. Şubat ayında ortalama sıcaklık 5.6 olup yılın en düşük ortalamasıdır.

Görülecek Yerler;

Plymouth Fireworks

Bu sene 13 ve 14 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan organizasyonda havaifişek takımları Ulusal Birleşik Krallık ödülüne layık olabilmek için performanslarını düzenlerler.Plymouth Gin Fabrikası

Kendinize özel gin şişenizi oluşturabileceğiniz bu fabrika Birleşik Krallığın en eski damıtma fabrikası olma özelliğini taşır.

ANLAŞMALI OKULLARIMIZ