PROGRAMLAR

Hastings

İngiltere’nin güney doğusunda bulunan ve eski sahil kasabalarından olan Hastings, küçük olmasına rağmen bir o kadar hareketli ve canlı bir şehirdir. Bu özelliği ile hem öğrenciler hem de turistler için cazibeli bir hale gelmiştir. 1066 yılındaki Hasting savaşı ile tanınır. En önemli geçim kaynağı balıkçılıktır. Denizle ilgili birçok müze bulunan bu sakin şehir yıllardır sanatçıların inzivaya çekildiği bir yer olma özelliğini de korumaktadır.

İklim

Hastings şehrinde sıcak ve ılıman iklim görülmektedir. Şehir belirgin yağış almaktadır. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Hastings ilinin yıllık ortalama sıcaklığı 10.2 derecedir. Yıllık ortalama yağış miktarı: 711 mm’dir. Temmuz ayı 17.1 derece sıcaklıkla yılın en sıcak ayıdır. Ocak ayında ortalama sıcaklık 4.0 derece olup yılın en düşük sıcaklık ortalamasıdır.

Ulaşım

Şehir içinde otobüslerle ulaşım sağlanabilmektedir. Otobüslerin yaz aylarında oldukça yoğun bir şekilde kullanılmasına rağmen İngiltere’nin diğer sahil kasabalarında olduğu gibi Hastings’te de yaygın olarak bisikletle ulaşım sağlanmaktadır.

Gezilecek Yerler;

Blue Reef Aquarium: Pek çok türdeki deniz canlısına sahip bu akvaryum İngiltere’nin 4. En büyük Akvaryumudur.

Hastings Castle: Tarihin büyüleyici bir parçasıdır. Ortaçağdan kalma evlerin ve sokakların manzarasını seyredebilirsiniz.

Hastings Museumand Art Gallery: Birçok önemli eser ve sergilerin bulunduğu müze ve sanat galerisidir.

The Shipwreck Museum: Batık Gemi Müzesi

East HillCliff Railway: Ulusal öneme sahip İngiltere’nin en dik finiküleridir.

Hastings Fishermen’s Museum: Şehrin en popüler turistik yerlerinden biridir. İçerisinde birçok model, fotoğraf, resim, ağlar, halatlar ve balıkçılıkla ilgili eserler vardır.

White Rock Theatre: Opera, bale, müzikal ve çocuk şovlarının yapıldığı İngiltere’nin önemli tiyatrolarındandır.

De La Warr Pavailion: Değişik mimarisiyle gelenlerin ilgisini çeken görülmeye değer bir yerdir.

Jerwood Gallery:Ünlü sanatçıların geçici sergilerini içeren çalışmalarının yer verildiği bir galeridir.

Holy Trinity Church: Hastings şehir merkezinde 150 yıldır faaliyet gösteren bir kilisedir.

ANLAŞMALI OKULLARIMIZ