ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ VE REFERANSLAR

SABRİ AKTUNA / LONDRA

          Yurt dışına çıkmak, yabancı arkadaşlar edinmek, değişik kültürleri tanımak, yeni yerler görmek birçok insan gibi benimde hayalimdi ve benim için ilk sırada yer alıyordu. Fakat bir türlü gitme fırsatı yakalayamamıştım. Daha sonra Omega Yurtdışı Eğitim’e başvurdum ve gerekli bilgileri alınca bu firmanın desteği ile Londra’ya gitmeye karar verdim.

           Yurt dışına çıkmadan önce aklımda “Nasıl gidebilirim?”, “Vize ve pasaport işlemlerini nasıl halledebilirim?”, “Gidince nerede kalırım?”, “Hangi dil okuluna gidebilirim?” gibi sorular vardı ve bu sorular beni biraz tedirgin ediyordu. Bu soruların hepsine OMEGA Yurtdışı Eğitim’de yanıt buldum. Bu süreçte Omega Yurtdışı Eğitim bana çok fazla yardımcı oldu ve bu süreç benim için çok kolay geçti. Gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra kendimi Londra’da buldum ve beni çok güzel bir eğitimin ve tatilin beklediğini fark ettim. Kaldığım yurt ve gittiğim dil okuluna çok çabuk alıştım ve yeni yabancı arkadaşlar edindikten sonra Londra benim için çok daha eğlenceli bir yer olmaya başladı. Dil okulunun verdiği eğitim ve edindiğim yabancı arkadaşlarımla pratik yaparak İngilizceyi daha iyi anlamaya ve konuşmaya başladım.

          Eğitimin yanı sıra Londra’da tabiî ki çok güzel anılarım oldu. Londra’da aklımda kalan güzel anılar en çok gezdiğim ve fotoğrafladığım Hyde Park, Tower Bridge, Buckingham Palace, Oxford Street gibi tarihi ve bilinen yerlerle birlikte çok eğlenceli olan gece hayatıydı. Londra bilinen güzellikleriyle birlikte bilinmeyen, yaşanıp görülmesi gereken güzellikleriyle de kesinlikle çok hoş bir şehirdi. Londra ulaşım bakımından da çok rahat bir şehir ve bu yüzden çevre şehirleri de gezip görme fırsatı buldum. Benim için Londra’da yaşamak ve orada eğitim almak çok güzel ve asla unutamayacağım bir deneyimdi.

 

Öğrencimizin Londra'da eğitim gördüğü okul hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

 

SABRİ AKTUNA / LONDRA